ČO SÚ BRAINY CARDS

Jazykové kartičky Brainy Cards slúžia na rozšírenie anglickej slovnej zásoby. Ponúkajú úplne nový a netradičný spôsob osvojovania si slovíčok. Každé slovíčko je umiestnené do krátkeho a ľahko zapamätateľného príbehu s mnemotechnickou pomôckou, výslovnosťou a slovenským prekladom. Pri klasickom bifľovaní slovíčok v stĺpčekoch využívate iba mechanickú pamäť, ktorá však časom slabne.

Brainy Cards využívajúce mnemotechnické pomôcky vám umožnia angličtinu zvládnuť hrou, zábavou a vtipom. Učenie nových slovíčok je tak oveľa prirodzenejšie a jednoduchšie.
Brainy Cards sú praktické, dostupné a čo je najdôležitejšie, skutočne fungujú. Stačí 15 minút denne a vaša slovná zásoba sa už za pár dní nabalí o množstvo nových slovíčok. Kartičky sú spratné, ľahko prenosné a využiť ich môžete pri každej voľnej chvíli, či už vo vlaku, v autobuse, čakaní v rade, po práci alebo kedykoľvek cez prestávku. Výučbu odporúčame realizovať v priebehu 30 dní, to znamená, že by ste sa mali naučiť 12 nových slovíčok každý deň. Dôležitá je pravidelnosť, pretože náhodné a nepravidelné učenie bez systému želaný výsledok neprinesie.

Veríme, že Brainy Cards Vám budú skvelými sprievodcami na vašej ceste za lepšou angličtinou.

ČO OBSAHUJE BALENIE

360 farebných kartičiek z tvrdého papieru rozdelených do 30 dní

Prístup k doplnkovým materiálom:

  • 360 prekladových viet s riešeniami rozdelených podľa dní
  • 30 pracovných listov
  • 50 konkrétnych tipov na zlepšenie angličtiny
  • Všetky doplnkové materiály sú v digitálnej forme. Môžete si ich však vytlačiť a pracovať s nimi v papierovej forme.

AKO PRACOVAŤ S KARTIČKAMI

Práca s kartičkami dala zhrnúť do týchto 5 P.

1. PREČÍTAJ 2. PREDSTAV 3. POPÍŠ 4. PRECVIČ 5. PAMÄTAJ

Každá kartička obsahuje na prednej strane slovenské slovo. Druhá strana kartičky využíva techniku kľúčového slova. To znamená, že každé anglické slovo umiestnené v krátkom príbehu prepájame so slovami v slovenčine, ktoré znejú rovnako alebo podobne. Práve táto zvuková podobnosť medzi materským a cudzím jazykom a umiestnenie slovíčka do príbehu, vytvára efektívnu pomôcku, ktorá nám pomáha si nové slovo oveľa ľahšie a efektívnejšie zapamätať. Neuchopiteľné a abstraktné slová sa tak premenia na ľahko zapamätateľný obraz.

Napríklad sa chcete naučiť slovíčko VANKÚŠ. V angličtine PILLOW. Na jednej strane kartičky máte slovenský preklad, čiže je tam napísané slovo VANKÚŠ.

Na druhej strane PILLOW /pɪləu/ /pilou/ Rozpílila vankúš PÍLOU.

anglický preklad prepis výslovnosti zjednodušená výslovnosť preklad v príbehu mnemo pomôcka

Ak máte možnosť vety a slovíčka hovorte nahlas. Potom zatvorte oči a skúste si príbeh predstaviť.
Čím viac zmyslov pri vizualizácií zapojíte, čim je obraz konkrétnejší a jasnejší, tým jednoduchšie a lepšie nové slovíčko ukotvíte v pamäti. Čo najdetailnejšie si predstavte situáciu, ktorú máte na kartičke, nezabudnite pridať zvuky, farby, vône. Popíšte ju a popri tom sa zamerajte sa na podobnosť výslovnosti slovenských slov a anglického slova, ktoré si chcete zapamätať.

Chceš sa naučiť slovíčko ZABRÁNIŤ
PREVENT /prɪˈvɛnt/ /privent/ PRI VENTilátore je výstraha, aby sa zabránilo nešťastiu.
Predstav si obrovský ventilátor, ktorý fúka tak silno, že ti rozcuchal všetky vlasy. Pri ňom ceduľku, kde je veľkým červeným písmom napísané Nevypínať!. Ty sa sústredíš na to, aby si ZÁBRÁNIL nešťastiu PRI VENTilátore. Prirodzene prepájaš výslovnosť anglického slova so slovenským a zároveň si predstavuješ príbeh. Mnemotechnickým prepojením si tak úplne jednoducho zafixuješ, že ZÁBRANIŤ sa povie PREVENT /privent/.
Na konci dňa si vždy vypracujte pracovný list a prekladové cvičenie na konkrétny deň. Cez pracovný list si precvičíte aj písanie slovíčok, a zároveň si overíte, či ste si slovíčko zapamätali. Prekladové cvičenie vám umožní zafixovať si slovíčka v kontexte a preopakovať si aj viaceré gramatické javy.